Acıbademli kurabiye tarifi

Acıbademli kurabiye özel tat ve lezzetler arasındadır. Mis gibi kokusuyla ve çıtır tadıyla ağızlara dağılan şahane kurabiye tarifini kolaylıkla hazırlayıp yiyebilirsiniz. Çay saatlerinde sıcacık ve mutfaktan dağılan kokusuyla iştahları açan bademli kurabiye, damaklarda hayranlık uyandıran bir lezzete sahiptir.

 

Öncelikle bademleri yıkayıp küçük bir tencereye alalım. İçine su ekleyip kaynayıncaya kadar pişirelim. Piştikten sonra ocağın altını kapatalım. Daha sonra 40 adet bademi kurabiyenin üzerine koymak için ayıralım.

 

Bademlerin kabuklarını soyalım ve blendırdan geçirelim. Çekilmiş bademleri tencereye alalım. Daha sonra üzerine pudra şekeri serpelim. Yumurta akını da ekledikten sonra karıştıralım. Ocağın altını hafif ateşe getirip tencereyi ocağın üzerine oturtalım.

 

Hızlı bir şekilde karıştırmaya başlayalım. Kaynamaya başladığı an ocağın altını kapatalım. Soğumaya bırakalım. İyice soğuduktan sonra krema sıkma torbasına koyalım. Fırın tepsisine yağlı kağıt serelim. Üzerine yuvarlaklar halinde kurabiyemizi düzgün bir şekilde sıkalım. Önceden ısıtılmış fırına sürelim ve üzerine ayırmış olduğumuz bademleri dizelim. Piştikten sonra soğumaya bırakalım ve servise sunalım. Afiyet olsun.

 

MALZEMELER

acıbademli kurabiye tarifi 300x238 Acıbademli kurabiye tarifi

200 gr. badem

5 adet acıbadem

1,5 su bardağı pudra şekeri

3 adet yumurta akı


Yorumlarınızı Bekleriz
*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

 

Un Kurabiyesi Tarifi