Alman bisküvisi tarifi

Alman bisküvisi çok sevilen tariflerden biridir. Evinizde her daim hazır bulundurabileceğiniz Alman bisküvisini çocuklarınıza afiyetle sunabilirsiniz. Canınız kurabiye istediğinde her an hazırlayabileceğiniz özel tarifler arasındadır. Kurabiye tariflerinde sizler için paylaşıyoruz.

 

Öncelikle bademleri su içine koyup, kabuklarını ayıklayalım. Ayıklanmış olan bademleri makineden çekelim. Çekilen bademleri, pudra şekeri ve yumurta akları ile karıştıralım. Karışımı kaşıkla karıştıralım ve bulamaç kıvamına getirelim.

 

Bir tahta üzerinde hazırlanan bulamacı yuvarlanarak silindir biçimine getirelim. Hazırlanan silindirden 25 parça keselim. Kesilen parçalar elle uzatılarak istenilen şekli verelim. Yapılan şekiller iri büyüklükte çekilmiş bademlere bulayalım. Hazırlanan bisküvileri yağlanmış fırın tepsisine dizelim. Önceden ısıtılmış 150 derecelik fırına sürelim ve 20 dakika pişirelim. Soğuduktan sonra servise sunalım. Afiyet olsun.

almanbisküvisi Alman bisküvisi tarifi

MALZEMELER

1,5 kahve fincanı pudra şekeri

1 adet yumurta sarısı

1 su bardağı un

125 gr. margarin

2 su bardağı çekilmiş fıstık

2 çorba kaşığı konyak

1 çay kaşığı tarçın

1 çay kaşığı limon kabuğu rendesi


Yorumlarınızı Bekleriz
*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

 

Un Kurabiyesi Tarifi