Papatya Kurabiyesi

MALZEMELER
1 PAKET MARGARİN VEYA TEREYAĞI
4 SU BARDAĞI UN (SON BARDAK BİR
PARMAK EKSİK ALINIR)
3/4 SU BARDAĞI PUDRAŞEKERİ
1/2 ÇORBA KAŞIĞI KAKAO

kurabiye1 462x400 Papatya Kurabiyesi

HAZIRLANIŞI
Margarini eritelim. Hemen ateşten almayıp margarin pembeleşip kaynayana dek kısık ateşte bekletelim. Yağı ateşten alıp ılıtalım ve buzdolabmdâ*ltes«ri kaymaklanana dek 5 dk. bekletelim. Yağı dolaptan alıp hamur yoğurma kabına ekleyelim. îçine pudraşekerini de ekle­yip çırpalım. Unu katıp özlü bir hamur yoğu-ralım. Hamurun küçük bir parçasına kakao ilave edip yoğurahm. Beyaz hamurdan ve kakaolu hamurdan fmdık iriliğinde yuvarlaklar yapalım. Kakaolu yuvarlağın etrafına beyaz yuvarlakları aralıksız yapıştırıp papatya şekli verelim. Hamurun bir kısmını 1/2 cm. kalın­lıkta açıp kalp şeklinde kurabiye kalıpları ile keserek yaprak şekli verelim. Hamurları fırın kabma dizelim. Önceden ısıtılmış 170° ısılı fırında kurabiyelerin üzeri beyaz kalacak şekil­de pişirelim.

Etiketler :

Papatya Kurabiyesi yazısı için 3 Yorum yapılmış

  1. yekta

    yaaa bayıldı kurabiyeler çok kötü oldu misafirlerde gelmek üzereler ne yapcam yyyaaaa

  2. nesrin

    ben begenmedim bu tarifi ya ben yapmıçam bunu

  3. özlem

    ya yaptım sana yag sanırım çok bunun tarıfınde resmen tepsiye kek gibi dagıldı eridi ya inanmıyrm valla iğrenc ya belki yagını az koyrsk olur yada olmz bilmyrm cunku ben rezil oldum bayanlar sizde olmayın bosuna masraf :)):)

Yorumlarınızı Bekleriz
*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

 

Un Kurabiyesi Tarifi